Bugün Yeniden Baba Oluyorum :) Gebelik Testinin Silik Çıkması

Please log in or register to like posts.
News

Merhabalar;

Bugün ikinci kez baba olacağımın haberini almış bulunmaktayım. Biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Ben bir öğretmenim ancak uzun yıllardır Web Coder olarak da çeşitli görevler yapmaktayım. İlk çocuğum için geç kaldım ancak ikinci bir çocuk sahibi olursam böyle bir site açıp tecrübelerimizden bahsetmek konusunda bir yeminim vardı  artık onu tutma zamanı geldi çünkü yeniden baba oluyorum:)

İlk olarak bunu nasıl öğrendiğimize değinmek istiyorum. Bir süredir ilk kızımın kulaklarında geçirdiği gripten dolayı sıvı birikmesi vardı ve neredeyse duyamıyordu. Bundan dolayı tüp taktırmadan önce son kez antibiyotik tedavisi uyguladık ancak işe yaramadı ve yapılabilecek olan son tedavi olan alerjik ilaç tedavisine başladık. Kulakta sıvı birikmesinin çözümü olarak doktorlar Zyrtec ve Onceair adlı alerji ilaçlarını veriyorlar. İlaçların resimleri bunlar;

Bu ilaçlar ilgili daha ayrıntılı bir yazı daha sonra yazacağım. Bu ilaçların işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek amacıyla doktora gittik ve şükür ki ilk mutlu haber olarak ilaçların işe yaradığını kulak zarında çökme olmadığını anlayınca mutlu olduk.

Daha sonra hanım da sağ olsun kulaklarından sıkıntı yaşıyordu yani ailecek kulak sıkıntımız var  hanımda gelmişken bana da bakın dedi ve sonuç olarak burun ameliyatı olması gerektiğini anladık  nasıl olur diyorsunuz ancak hanımın kulaklarından konuşurken dışarı tık tık ses geliyordu meğerse bu ses burnundan kaynaklanıyormuş ve doktor ameliyat olması gerektiğini söyleyince hanım ama biz çocuk düşünüyoruz hatta şu an gebe olabilirim dedi ve doktor bunun üzerine kan testi yapalım o zaman dedi.

Bir süredir hanımla çocuk düşündüğümüz için denemeler yapıyorduk bu yaklaşık 5 ay sürdü hatta hanımın hamile kalması biraz uzun sürünce korktuk ama ne oluyor falan dedik. Bununla da ilgili ayrıca yazı yazacağım. Biz aslında doktora gelmeden önce hamilelik testi yaptık evimizde ancak gebelik testinin silik çıkması gibi bir durum yaşadık. Yani hanım testi yapıyor ancak normalde iki çubuk çıkması gerekirken biz de çıkmıyordu ya da bir buçuk çıkıyordu  Ben bir buçuk iskender bilirim  bir buçuk gebelik testi bilmem ama meğerse oluyormuş.

Doktor bey gece olmasına rağmen acil bölümünde kan testimizi yaptırdı ve sonuç çıktı. Eşim hamileymiş  Hamile olduğunu anlamak için yaptırdığımız kan testi sonuçları bu şekilde;

BETA HCG değerlerine bakıldığında sizin de gördüğünüz gibi 1583 olarak çıkıyor. Bu eşimin hamile olduğu anlamına geliyor. Bu değer normalde olması gerekenden biraz daha fazla. Bunda bir sıkıntı yok ancak daha önce ikiz doğuran bir arkadaşımızdan duyduğumuza göre değerler böyle olunca hamilelik ikiz oluyormuş  Kan testinden ikiz bebek anlaşılır mı ? diye doktora sorduğumuzda bunun hurafe olduğunu söyledi. Bakalım bekleyip göreceğiz ancak ikiz bebek için kendimi hiç hazır hissetmiyorum açıkçası

Kısacası hamilelik testi doğru sonuç veriyor mu ? diye soruyorsanız size cevabım net olarak Hayır olur du

Bu siteden sizlere sürekli olarak tecrübelerimi aktararak yardımcı olmaya çalışacağım böylece birbirimize daha kolay yardım edebileceğiz. Ayrıca çeşitli sosyal medya hesapları ile de farklı platformlardan buluşabileceğiz.

Şimdilik yazım bu kadar ancak zamanla daha fazla yazı paylaşacağım böylece uzaklar daha yakın olacak. Sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir